Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 20 Lutego 2017, imieniny: Leona, Ludmiły, Ludomiły

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Uzgodnili plany działań /20.09.2011 r./

Plany Operacyjne Funkcjonowania Miast i Gmin Powiatu Radomskiego w razie zagrożenia w czasie kryzysu i wojny to projekt przedstawiający metody działań na wypadek wystąpienia  niebezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Starosta radomski Mirosław Ślifirczyk oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Sławomir Płaza spotkali się z inspektorami obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego urzędów miast i gmin powiatu radomskiego i uzgodnili plany działania.

Starosta zwrócił szczególną uwagę na zgodność zadań wykonywanych przez samorządy terytorialne i życzył inspektorom, aby nigdy nie było potrzeby wprowadzania tych planów w życie.

- To bardzo ważne, abyśmy potrafili przewidzieć nadchodzące kataklizmy i w porę na nie reagować – powiedział. - Nauczeni doświadczeniem wiemy już, jak się przed nimi bronić. Cieszę się, iż praca inspektorów jest doceniana i wspierana – dodał.

Powiatowe plany obronności zostały uzgodnione z Komendą Miejską Policji oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, następnie zostaną przekazane do Urzędu Mazowieckiego w Warszawie w celu dalszych konsultacji.

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 507 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu