Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 24 Lutego 2017, imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

50 tysięcy dla Przytyka /05.08.2011 r./

Od lipcowych nawałnic minęło już kilka tygodni. Poszkodowani mieszkańcy gminy Przytyk mogą liczyć na różne formy wsparcia, m.in. na: jednorazowe zasiłki socjalne w wysokości do 6 tys. złotych, zasiłki celowe na remont lub odbudowę budynków mieszkalnych, kredyty preferencyjne, drewno na odbudowę tuneli, turnusy kolonijne czy wyprawki szkolne, pomoc bezrobotnych przy pracach porządkowych i.t.d.


Po kolejnych rozmowach z wójtem oraz spotkaniach z najbardziej poszkodowanymi mieszkańcami starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu, przedstawił wniosek przekazania gminie Przytyk dotacji w wysokości 50 tys. zł dla na zakup folii. Wniosek będzie rozpatrywany na najbliższej sesji Rady Powiatu.


- Sytuacja na terenie gminy Przytyk jest trudna. Wielu rolników straciło nie tylko dach nad głową, ale także źródło utrzymania. Dlatego uważam, że oprócz dotychczasowej pomocy, skierowanej głównie na odbudowę i remont domów, trzeba jeszcze przekazać dodatkowe środki na zakup folii do odtworzenia zniszczonych tuneli. Jestem przekonany, że Rada jednogłośnie przychyli się to tego wniosku – powiedział starosta Ślifirczyk.
 

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 536 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu