Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 21 Lutego 2017, imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Udany festiwal /18.06.2011 r./

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Jedlanki Starej zorganizowały I Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych.


- Promowanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, aktywizowanie ich w życiu publicznym, społecznym i kulturowym, a także likwidowanie barier oraz najważniejsze propagowanie rekreacji i turystyki wśród nich, to podstawowe cele tej imprezy - powiedziała kierownik zespołu ds. rehabilitacji zawodowej i społecznej PCPR w Radomiu Grażyna Ciechońska.


Festiwal odbył się w Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. bp. Jana Chrapka w Nadleśnictwie Marcule. Wśród zaproszonych placówek były: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej o/Pionki, Dom Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Warsztat Terapii Zajęciowej „Nadzieja” z Radomia, Dom Pomocy Społecznej z Krzyżanowic, Środowiskowy Dom Samopomocy z Pionek. Uczestnicy prezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach: występ solowy i występ zespołowy.


W kategorii „Zespół”: I miejsce otrzymali reprezentanci DPS-u w Wierzbicy, miejsce II – WTZ Pionki, ostatni na podium stanęli podopieczni z DPS-u w Krzyżanowicach. Najlepszy występ solowy należał do podopiecznych WTZ Jedlanka Stara. Na II miejsce zasłużyli wychowankowie DPS w Wierzbicy. III miejsce zdobyli podopieczni z KSN Pionki. Dodatkowo przyznano cztery wyróżnienia indywidualne. Zwycięzcy otrzymywali nagrody z rąk biskupa Adama Odzimka, a także dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej księdza Grzegorza Wójcika.


Uczestnicy zwiedzili Arboretum w Nadleśnictwie Marcule, obejrzeli wystawę fotograficzną oraz prezentację multimedialną o życiu codziennym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Na zakończenie dostali gorący posiłek, oraz uczestniczyli w zabawie tanecznej.
 

  • data: 2011.06.18

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 608 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu