Dziś jest: 21 Lutego 2017, imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Menu

Banery

Treść strony

Udany Finał /6.05.2011 r./

Tradycyjnie w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Iłży odbył się finał Turnieju Wiedzy o Powiecie Radomskim. Do finału XII edycji stanęło pięć szkół gimnazjalnych powiatu. Imprezę poprowadził radny powiatu, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury Krzysztof Kozera.

Jury w składzie, przewodnicząca Danuta Giżka, rzecznik prasowy starosty Marek Oleszczuk, oraz Zofia Dolińska, oceniało prezentacje uczniów dotyczące naszego regionu. Zawodnicy w ciekawy sposób przedstawili zagadnienia historyczne i geograficzne charakteryzujące nasz powiat. Poruszyli także temat funduszy europejskich i ich wykorzystania na inwestycje oraz aktywizacje lokalnego rynku pracy.

Największą pomysłowością wykazali się uczniowie  PG z Wolanowa. Swoimi występami najbardziej przekonali jury i zajęli I miejsce. Drugie miejsce przypadło PG w Wierzbicy, a podium uzupełnili uczniowie z PG Myśliszewice. Kolejne pozycje zajęły odpowiednio grupy z PGG w Iłży oraz PG w Zakrzewie.

Nagrody zwycięzcom wręczali m.in.: burmistrz Iłży Andrzej Moskwa, przewodniczący Andrzej Pałka oraz radny powiatu Ryszard Dziura.
Imprezę uświetniły występy artystyczne młodzieży z iłżeckiego domu kultury.

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl