Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 21 Lutego 2017, imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

  • Konferencja metodyczna „Nowe spojrzenie na edukację...

Nowe spojrzenie na edukację historyczną /28-03-2011 r/

Konferencję metodyczną w siedzibie starostwa, w której uczestniczyli m.in. nauczyciele z naszego powiatu, zorganizowali pracownicy Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z siedzibą w Iłży. Na spotkanie przybyła Beata Wolszczak , edukator pracujący w Muzeum Historii Polski w Warszawie, która wygłosiła wykład na temat „ Nowe spojrzenie na edukację historyczną”.

- Nauczanie historii w obecnych czasach wymaga poszukiwania nowych form kształcenia, często nietypowych, ale budzących zainteresowanie uczniów problematyką historyczną. Zmusza także nauczycieli do prowadzenia zajęć lekcyjnych w taki sposób, by uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli- mówiła Beata Wolszczak.


Projekcje filmów historycznych, organizowanie wystaw, przygotowywanie prezentacji multimedialnych i wycieczek do miejsc pamięci narodowej, przygotowanie konkursów i spotkań z uczestnikami ważnych wydarzeń historycznych, czy opracowanie w różnych formach gier edukacyjnych to kilka przykładów działań w celu pobudzenia świadomości historycznej wśród młodego pokolenia – wyliczała.
 

  • Konferencja metodyczna „Nowe spojrzenie na edukację...
  • Konferencja metodyczna „Nowe spojrzenie na edukację...

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 639 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu