Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 24 Lutego 2017, imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

  • Spotkanie dotyczące przyznawania środków na ochronę...

Środki na ochronę środowiska /24.02.2011 r./

W starostwie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jego głównym tematem były nowe zasady przyznawania i umarzania pożyczek oraz udzielania dotacji ze środków WFOŚiGW .


O możliwościach dofinansowania zadań z zakresu ochrony środowiska powiedział zastępca prezesa Zarządu Andrzej Nocoń.
- Pomoc finansowa ze środków Funduszu można uzyskać w postaci: oprocentowanych pożyczek, dotacji w tym: dopłat do oprocentowania kredytów bankowych, częściowych spłat kapitału kredytów bankowych, dopłat do oprocentowania lub ceny wykupu obligacji oraz dopłat do demontażu pojazdów wycofanych zeksploatacji. Istnieje także możliwość uzyskania nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej, niezwiązanej z wykonywaniem obowiązków pracowników administracji rządowej i samorządowej – mówił.

Fundusz udziela pożyczek i dotacji po rozpatrzeniu kompletnych wniosków złożonych na formularzach ustalonych przez Zarząd. Wnioski natomiast mogą składać m.in.: osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne administracji publicznej nieposiadające osobowości prawnej, na podstawie pełnomocnictw udzielonych przez właściwe organy administracji.


W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dyrektor radomskiego oddziału WFOŚiGW Bogusława Sołśnia, starosta Mirosław Ślifirczyk, a także wójtowie i burmistrzowie z powiatu radomskiego.
Więcej informacji na wspomniany temat, wzory i załączniki do wniosków można znaleźć na stronie internetowej http://www.wfosigw.pl/

 

  • data: 2011.02.24

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 670 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu