Dziś jest: 24 Lutego 2017, imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Menu

Banery

Treść strony

Namierzyli cel /11.12.2010 r./

Ponad 60 osób z 11 drużyn harcerskich uczestniczyło w VI Powiatowych Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Radomskiego, które odbyły się na strzelnicy Towarzystwa Strzelectwa Sportowego w Radomiu.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Wśród młodszych najlepsza okazała się drużyna „Włóczykijów” z Iłży, drugie miejsce zajęły „Knieje” z Łączan, trzecie natomiast drużyna z Rogolina. W grupie harcerzy starszych zwyciężyła drużyna im. Jana Pawła II z Białobrzegów. Kolejne miejsca na podium zdobyli druhowie z Białobrzegów i z Iłży.

- Zawody strzeleckie to sposób na propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży. Są także okazją do wyszukiwania młodych talentów i zdobywania odznak strzeleckich – powiedziała komendant hufca ZHP Radom-powiat, Małgorzata Szydło.

Nagrody ufundowane przez starostę radomskiego Mirosława Ślifirczyka wręczał Włodzimierz Bojarski ze Starostwa Powiatowego w Radomiu. Po uroczystym rozdaniu dyplomów rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski.

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl