Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 21 Lutego 2017, imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Wrócili z Brukseli pełni wrażeń /2-6.10.2010 r./

„Polska tradycja w Europie” to mazowiecki konkurs, skierowany do młodzieży szkolnej, który pozwolił młodym ludziom bliżej przyjrzeć się polskim tradycjom, zwrócić uwagę na naszą tożsamość narodową oraz zauważyć wyjątkowe miejsce Polski w Europie. Jego inicjatorem oraz głównym organizatorem był poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski.


W rywalizacji wzięło udział 152 uczniów z 42 szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. W gronie finalistów znalazł się przedstawiciel naszego powiatu - Dariusz Okoń, uczeń ZSP nr 2 w Pionkach, autor tomika wierszy pod wspólnym tytułem „ Przewodnik po polskich tradycjach”. W nagrodę, wraz z opiekunem - nauczycielem Jackiem Malickim oraz z innymi finalistami – pojechali na wycieczkę do „stolicy Europy” Brukseli. Zwiedzili Parlament Europejski odwiedzili Jarosława Kalinowskiego w jego biurze poselskim. Zapoznali się także z pracą eurodeputowanych. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło także zwiedzanie Brugii i Ostendy. W imieniu władz powiatu radomskiego „Reprezentanci Zielonego” przekazali eurposłowi upominki oraz podziękowania.


Wyjazd do Brukseli był doskonałą szansą poznania struktur i sposobu funkcjonowania Wspólnoty Europejskiej, której Polska jest częścią.
 

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 664 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu