Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 21 Lutego 2017, imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Rumuńscy przedsiębiorcy w powiecie /22.09.2010 r./

W starostwie odbyło się spotkanie władz powiatu radomskiego z delegacją z Rumunii. Goście, wśród których znaleźli się samorządowcy oraz przedstawiciele firmy Tohani, rumuńskiego producenta win, przyjechali do nas, by zapoznać się z możliwościami współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.


- Nasza firma pochodzi z Gura Vadului w województwie Prahova, jest znaną i lubianą marką. Chcemy, by nasze produkty zaistniały również na waszym rynku. Jestem pewien, że Polacy docenią ich smak. Nasze plany dotyczą nie tylko teraźniejszości, ale także odległej przyszłości - powiedział właściciel Tohani Mandru Virgil.


Starosta radomski Tadeusz Osiński zapewnił gości, że zrobi wszystko, by ułatwić formalności związane z planowaną inwestycją. Życzył także sukcesów i pomyślności w interesach.


- Wasza wizyta jest kontynuacją współpracy, którą rozpoczęliśmy kilka lat temu, a która do tej pory polegała m.in. na wymianie kulturalnej. Mam nadzieję, że teraz nasze kontakty przybiorą formę praktyczną – mówił odpowiedzialny za współpracę międzynarodową wicestarosta Krzysztof Górak.


Podczas spotkania obecni byli także: dyrektor Tohani Grigore Florini, przedstawiciel firmy w Polsce Checea Niculae oraz Janusz Kowalczyk prezes Centrum Radom.
 

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 669 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu