Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 21 Lutego 2017, imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Ksiądz na medal /22.07.2010 r./

Po mszy świętej w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa w Wierzbicy odbyło się spotkanie, podczas którego ksiądz Ireneusz Szustak, wikariusz tutejszej parafii, został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”. Doceniając zaangażowanie kapłana w pracę społeczną, z wnioskiem o nadanie odznaczenia wystąpił starosta radomski Tadeusz Osiński.
- Na szczególne uznanie zasługuje pomoc księdza w rozwiązywaniu problemów mieszkańców Wierzbicy, jak i całego powiatu. Problemów związanych przede wszystkim z poprawą warunków życia i nauki młodzieży oraz z jej dobrym wychowaniem - powiedział starosta.
Działalność księdza Szustaka w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Betania” pozwoliła objąć pomocą socjalną i intelektualną znaczną grupę dzieci i młodzieży, dzięki czemu zyskał sobie uznanie społeczności lokalnej. Przy jego udziale powstał także Zespół Przeciwdziałania Uzależnieniom od narkotyków, alkoholu, nikotyny, wirusa HIV oraz AIDS.
Starosta przekazał pozdrowienia mieszkańcom powiatu oraz życzenia wszelkiej pomyślności w działalności duszpasterskiej dla Księdza Ireneusza Szustaka, który w najbliższym czasie zostanie przeniesiony do parafii p.w. Św. Bartłomieja w Opocznie.
- Żałuje, że nie będzie mi już dane współpracować z księdzem Ireneuszem, jednocześnie cieszę się ponieważ będzie miał okazje czynić dobro i wspierać potrzebujących w nowym miejscu – powiedziała Wanda Jeszka, powiatowy koordynator do spraw uzależnień.
Na uroczystym spotkaniu, wśród licznie zgromadzonych mieszkańców gminy, znalazł się także radny powiatu radomskiego Zdzisław Dulias.

  • data: 2010.07.23

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 718 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu