Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 20 Lutego 2017, imieniny: Leona, Ludmiły, Ludomiły

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Konkurs Wiedzy o Renesansie /5 – 03 – 2010 r./

W Liceum Ogólnokształcącym w Wierzbicy odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Renesansie. Wzięły w nim udział reprezentacje Liceum Ogólnokształcące w Iłży, LO w Pionkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przytyku oraz gospodarze. Uczestnicy i goście obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez ks. Dariusza Frydryka.
W pierwszym etapie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące epoki renesansu zawarte w czterech działach: kultura, biografia, literatura piękna oraz literatura polityczna. Musieli między innymi zinterpretować fragmenty utworów, nazwać gatunki literackie, podać tytuły, odpowiedzieć na pytania dotyczące życia i twórczości artystów, rozpoznać autora wybranego obrazu lub gdzie obecnie znajduje się ukazane dzieło sztuki, itp. W drugim etapie należało zaprezentować scenę z wybranego utworu oraz wyrecytować wiersz.
Zwycięzcami zostały ex aequo drużyny z Iłży oraz ekipa gospodarzy. Na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie z Pionek i z Przytyka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył między innymi wicestarosta Krzysztof Górak.
– Było to niezwykłe przenieść się na krótko w epokę renesansu, okresu wielkich odkryć geograficznych i podróży naukowych – powiedział wicestarosta. – Epoki otwierającej świat takim, jakim go znamy dziś..., epoki która podkreślała godność człowieka i wartości życia, okresu odrodzenia nauki i sztuki – dodał.

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 770 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu