Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 22 Lutego 2017, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Grają już sto lat /19-06-2009 r./

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie obchodziła setną rocznicę istnienia. Z tej okazji w miejscowym kościele parafialnym odbyły się uroczystości, połączone z koncertem. Tomasz Góźdź, dyrektor orkiestry, wraz ze swoimi muzykami wykonał kilkanaście utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Razem z zespołem wystąpiło dziewięciu solistów, w tym znany w całej Europie Arkadiusz Burski. Koncert stał na wysokim poziomie, co podkreślali zarówno goście, (fot. 4) jak i gospodarze uroczystości.

Po występach zostały wręczone odznaczenia, które w imieniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wręczył wicewojewoda Dariusz Piątek. Złotym Krzyżem Zasług uhonorowany został proboszcz parafii Skaryszew ksiądz kanonik Bolesław Walendzik.
Krzyże Brązowe otrzymali dyrektor Tomasz Góźdź (fot. 3) oraz najstarsi członkowie orkiestry. Ponadto zespół i jego dyrygent zostali wyróżnieni medalami „Za Zasługi dla Powiatu Radomskiego”, które wręczyła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Teresa Majkusiak.

W niedzielę na skaryszewskim stadionie miała miejsce kontynuacja jubileuszu. Orkiestry dęte z Kozienic, Jedlińska, Przysuchy i Szydłowca zagrały wspólnie trzy utwory. W czasie koncertu pokaz musztry paradnej dała Młodzieżowa Powiatowa Orkiestra Dęta z Przysuchy. Pamiątkowe statuetki, dyplomy i podziękowania wręczył burmistrz miasta i gminy Skaryszew Ireneusz Kumięga.

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 899 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu