Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 20 Lutego 2017, imieniny: Leona, Ludmiły, Ludomiły

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Międzynarodowy sukces licealisty z Pionek /04-05-2009/

Dwaj uczniowie z Polski w tym jeden z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej w Leibnitz w Austrii. Zaproszenie do udziału we współzawodnictwie wystosował prof. Marcin Kuczma z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorzy od kilku lat zapraszają do udziału w olimpiadzie uczniów z kilku krajów Europy. W tegorocznym współzawodnictwie startowało około 70 osób: 7 Węgrów, 2 Polaków (Rami Marcin Ayoush z L.O. z Makowa Mazowieckiego oraz Maciej Celuch z L.O. z Pionek), pozostali to Austriacy.

Nasi zawodnicy rozwiązywali w ojczystym języku te same zadania, co uczniowie z Austrii i zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Maciej Celuch, drugi był Rami Marcin Ayoush, za nimi uplasowali się uczniowie z Grazu i innych szkół styryjskich. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami.

Szczególne gratulacje otrzymał uczeń IIb z L.O. im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, Maciej Celuch, którego zdolności matematyczne zostały zauważone i nagrodzone już nie po raz pierwszy. Przed kilkoma dniami odebrał nagrodę XXVI edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Politechnikę Radomską, w którym został laureatem.
 

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 884 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu