Starostwo Powiatowe w Radomiu, Powiat Radomski

Animacja

Kalendarz, imieniny

Dziś jest: 24 Lutego 2017, imieniny: Bogusza, Macieja, Marka

Szybkie linki

Nawigacja

Menu

Banery

Treść strony

Z darami na Litwę /17 - 03 - 2009/

Na terenie Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz w parafii św. Cyryla i Metodego w Sadkowie, zostały zebrane dary dla Polaków, a w szczególności dla dzieci z polskich szkółek Rejonu Solecznickiego na terenie gminy Dziewieniszki, którzy w ostatnim czasie znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
W skład delegacji, która przekazała dary wchodzili:
wicestarosta radomski Krzysztof Górak, radny Rady Miejskiej Jan Maniak, zastępca naczelnika sekcji prewencji KMP w Radomiu Lidia Pietras, Dariusz Chrząstowski, Andrzej Sukiennik, Jerzy Urbański, Mirosław Luty, Stefan Szafrański, Mirosław Gut.
Konwój, którym przewieziono m.in. art. spożywcze, środki czystości (w tym cukier, makaron, konserwy, mydła, szampony i wiele innych) oraz odzież, składał się z trzech samochodów dostawczych. Dary odebrały: Czesława Marcinkiewicz wójt gm Dziewieniszki, Władysława Kuczyńska przewodnicząca Terenowego Koła Związku Polaków na Litwie oraz jego działaczki: Janina Wasilewska, Irena Mackiewicz.
Rodacy z Litwy wyrazili głęboką wdzięczność za przywiezione dary, które są pomocnym zabezpieczeniem na najbliższe miesiące. Podczas trwania wizyty odbyło się również oficjalne spotkanie z merem Leonardem Talmontem, związane z rozszerzeniem współpracy między powiatami.

Stopka strony

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu (48) 36 55 801 wew. 117, 152, 153
ul. Domagalskiego 7, 26-600 Radom, tel./fax: (48) 36 55 801, 36 55 807, e–mail: powiat@radompowiat.pl
Odwiedziło nas 917 osób
Copyright © 2009 - Starostwo Powiatowe w Radomiu