Aktualności 2017

Breadcrumbs

Treść strony

 • Obchody Dnia Niepodległości

Godnie uczciliśmy Dzień Niepodległości

Za nami 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, jak co roku,  w wielu gminach powiatu radomskiego przygotowano bogaty program obchodów.

Ciekawy program przygotowały władze miasta Pionki. Swoje świętowanie zaczęli już 7 listopada  XXIII Powiatowym Konkursem Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w pionkowskim MOK-u.  11 listopada w Kościele Św. Barbary odprawiona została uroczysta Msza Święta za Ojczyznę, po której  przemaszerowano ulicami Pionek przed "Legionówkę", gdzie odbył się Apel Pamięci. W dalszej części programu Stowarzyszenie Ochotniczy Oddział Kawaleryjski w barwach 22 Pułku Ułanów Podkarpackich i Szczepu „Puszcza” ZHR zaprezentowali Rekonkstrukcję Historyczną „Niepodległa”. Miłośnicy sportu wzięli udział w Sztafetowym Biegu Niepodległościowym, a w mauzoleum w Żytkowicach odbył się Zlot Niepodległości PTTK. W miejscowym MOK-u można było wysłuchać prelekcji  prof. M. Wierzbickiego ”Harcerstwo Siła Niepodległości”. Nie zabrakło pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy KLiK z Pionek oraz Góralskiego Zespołu ONDRASZKI. Na zakończenie w Centrum Aktywności Lokalnej odbył się  Bal Niepodległości ZHR.  Niedzielne obchody harcerki i harcerze ZHR zaczęli Biegiem Śladami Niepodległości . Dla najmłodszych przygotowano poranek z teatrem „Lech, Czech i Rus”, zaraz po nim  warsztaty plastyczne „Kto Ty jesteś ? Polak mały …” Obchody  zakończył koncert „O Polsce, dla Polski - Polacy”.

 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 1
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 2
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 3
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 4
 • Obchody dnia niepodległości w Pionkach, 5

Na terenie gminy Jastrzębia uroczystości odbyły się już 10 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Jana Chrapka, gdzie tamtejsi gimnazjaliści zaprezentowali  swój program artystyczny. Następnie, przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej w Jastrzębi odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W gminie Jedlińsk obchody rozpoczęły się zbiórką uczestników i pocztów sztandarowych na placu przy kościele parafialnym w Jedlińsku, po czym  uczniowie z ZSP we Wsoli zaprezentowali program okolicznościowy pt. PISK ORŁA Białego. W kościele parafialnym odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, po której złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Ku Czci Pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Następnie zgromadzeni przemaszerowali na Rynek w Jedlińsku przed Pomnik Ku Czci Poległych i  Pomordowanych w latach 1939 – 1956, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Obchody zakończył koncert orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podobnie w Jedlni –Letnisko; uroczyste obchody rozpoczęła msza święta, po czym nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz mieszkańców do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni – Letnisko, gdzie odbyła się część oficjalna oraz występ artystyczny w wykonaniu uczniów placówki  i  Klubu Seniora.

W Jedlni w gminie Pionki na początek odprawiono mszę w intencji Ojczyzny,  odbyła się akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół gminnych oraz procesja na cmentarz, gdzie na grobie Junaków złożono kwiaty i zapalono znicze.

Iłżeckie obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podobnie jak w wielu gminach, rozpoczęła Patriotyczna Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie  uczestnicy obchodów, przy akompaniamencie Iłżeckiej Orkiestry Dętej, przemaszerowali pod pomnik Obrońców Ziemi Iłżeckiej przy Placu 11-listopada, gdzie starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, wygłosił okolicznościowe wystąpienie.

- Spotykamy się przed Pomnikiem Bohaterów Ziemi Iłżeckiej z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności, bo 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Właśnie dzisiaj oddajemy szacunek symbolom narodowym i bohaterom, którzy odeszli oraz tym, którzy są jeszcze wśród nas. Tym, którzy pamiętają czasy, gdy za śpiewanie hymnu można było stracić życie. – mówił starosta. Liczne delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce kwiatów, a młodzież z miejscowego Domu Kultury zaprezentowała program artystyczny.

 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 1
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 2
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 3
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 4
 • Obchody Dnia niepodległości w Iłży, 5

Obchody niepodległościowe w mieście i gminie Skaryszew rozpoczęły się już 10 listopada. W siedzibie stowarzyszenia „Aktywni na Targowej” odbył się wernisaż wystawy pn.: „Polskie Symbole Narodowe” oraz wręczono nagrody w gminnym konkursie o tym samym tytule, który obył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, Ireneusza Kumięgi. W dalszej części spotkania zaplanowano koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie i Chóru „Ad Gloriam Dei”. Również 10 listopada na stadionie miejskim w Skaryszewie wystartowało „I SKARYSZEWSKIE NOCNE NIEPODLEGŁOŚCIOWE BIEGANIE”. Tradycyjnie 11 listopada mieszkańcy Miasta i Gminy Skaryszew spotkali się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wzięli  udział we wspólnej Defiladzie Niepodległości. Tegoroczne, oficjalne uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczęła mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele Św. Jakuba, po której zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta i złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej. W sali MGOK odbył się tradycyjny koncert pieśni patriotycznych pt.: "Wieczornica Niepodległościowa".

W gminie Wolanów uroczystości niepodległościowe poprzedziła piątkowa wieczornica w Gminnym Centrum Kultury. W sobotę 11 listopada w kościele parafialnym pw. św. Doroty w intencji ojczyzny odprawiono uroczystą mszę św. Swój program artystyczny zaprezentowała  młodzież  szkolna z Wolanowa oraz zespół Wolanianki.

Mimo dość mroźnej aury około, stu biegaczy - mieszkańców gminy Kowala wzięło udział  w VII  Międzypokoleniowej Sztafecie Niepodległości 11.11.11.11.17. Uroczystego otwarcia imprezy dokonały władze gminy na czele z  wójtem Tadeuszem Osińskim. W tegorocznej,  liczącej ok 9 km trasie, znaleźli się m.in. seniorzy z Klubu Seniora, wolontariusze ze szkół i Gminnego Centrum Wolontariatu, nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, zawodnicy Judo Kowala oraz innych klubów sportowych, strażacy i  grupa mieszkańców Trablic o nazwie „Drużyna ks. Kotlarza”. Na poszczególnych etapach  tradycyjnie złożono kwiaty i zapalono znicze.  

 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 1
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 2
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 3
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 4
 • Obchody Dnia Niepodległości w Kowali, 5

wstecz

Aktualności

 • 2017.11.21

  Ćwierć wieku z Balladą

  Po raz 25. odbyły się w Iłży Ogólnopolskie Spotkania z Balladą. Jak podkreślali organizatorzy, tegoroczne Spotkania były szczególne nie tylko ze względu na wspaniałą atmosferę, ale także dlatego, że po raz ostatni odbyły się w starym budynku Domu Kultury.
 • 2017.11.15

  Przygotowani na kryzys

  W ramach realizacji obronności powiatu radomskiego za rok 2017 odbyło się szkolenie przedstawicieli urzędów miast i gmin. Spotkanie otworzył starosta radomski Mirosław Ślifirczyk – szef Zarządzania Kryzysowego w powiecie, który przybliżył założenia związane z projektem.

 • 2017.11.14

  Uwaga !!!

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej Nr 3518W relacji Wola Goryńska – Mąkosy Stare - Jedlnia na odcinku w miejscowości Wola Goryńska (Gmina Jastrzębia) w dniach od 16.11. do 17.11.2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane wykonywaniem robót drogowych. Przedmiotowy odcinek zostanie wyłączony z ruchu i zostanie poprowadzony objazd drogami powiatowymi przez miejscowości: Bartodzieje, Jastrzębia, Mąkosy Stare zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu Nr PZD.U.420.2.227.2017 z dnia 30.10.2017 r.

  W związku z powyższym PZDP w Radomiu prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych oraz o zwrócenie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

 • 2017.11.11

  Godnie uczciliśmy Dzień Niepodległości

  Za nami 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, jak co roku,  w wielu gminach powiatu radomskiego przygotowano bogaty program obchodów.

 • 2017.11.08

  ZALESIENIA W POWIECIE RADOMSKIM

  Zainteresowanie mieszkańców powiatu radomskiego zalesieniami od wielu lat jest wciąż żywe. Pod nadzorem Starostwa corocznie przeprowadzane są akcje zalesieniowe obejmujące grunty najsłabsze, tzw. „porolne”, których wykorzystanie w inny sposób stało się nieopłacalne.

 • 2017.11.08

  Pomagamy w słusznej sprawie

  Na poniedziałkowej XVIII sesji Rady Powiatu Radomskiego radni postanowili udzielić pomocy finansowej, dotkniętej nawałnicami gminie Rogowo, znajdującej się w powiecie żnińskim, w województwie kujawsko-pomorskim.

 • 2017.11.07

  Uczniowie z Młodocina w Starostwie

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym odwiedzili we wtorek siedzibę Starostwa Powiatowego w Radomiu.

 • 2017.11.06

  E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

  Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.www.zus.pl/eskladka
 • 2017.10.30

  Uwaga badanie sadów!

  Urząd Statystyczny w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach 7 - 30 listopada 2017 r. w wylosowanych gospodarstwach sadowniczych na terenie całego kraju przeprowadzone będzie obowiązkowe Badanie sadów według gatunków i odmian.
 • 2017.10.30

  Mecz pełen emocji

  Siódma kolejka siatkarskiej Plus Ligi nie okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Na własnej hali podejmowali zespół wicemistrza polski PGE Skrę Bełchatów.

Kalendarium

«listopad2017»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.