Aktualności 2017

Breadcrumbs

Treść strony

Czas festynów, koncertów, plenerów...

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy, którym sprzyjają słoneczne dni i ciepłe wieczory. Tym bardziej, że mieszkańcy powiatu radomskiego nie mogą narzekać na nudę i brak ciekawych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 • W lipcu w Iłży na Ogólnopolskim Plenerze Malarskim gościli artyści plastycy. Od kilku lat uczestniczy w nim ponad 20 malarzy z różnych stron kraju, a ukoronowaniem wydarzenia jest wystawa obrazów przedstawiających Iłżę i jej okolice, a także inne miejsca powiatu radomskiego.
 • Podczas, gdy malarze tworzyli swoje dzieła, w amfiteatrze przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się Festiwal Folkloru imienia Józefa Myszki. Impreza popularyzuje rodzimy folklor oraz upamiętnia postać wybitnego artysty ludowego ziemi iłżeckiej, Józefa Myszki, i jest jedną z tych, na które ściągają do Iłży tłumy gości z całego regionu.

 

Prezentacje trwały od południa, a w międzyczasie można było wziąć udział w jarmarku. Jury pod przewodnictwem doktora Stefana Rosińskiego - etnografa, twórcy i budowniczego Muzeum Wsi Radomskiej - nie miało łatwego zadania. Po obejrzeniu prezentacji 48 zespołów śpiewaczych, kapel ludowych i solistów wyłoniło laureatów festiwalu.

W kategorii solistów trzy pierwsze nagrody otrzymali odpowiednio: Alina Maciejczak z Jasieńca Górnego, Joanna Tęcza ze Zwolenia oraz Wacław Pejas z Bliżyna.

W kategorii zespołów śpiewaczych dwie równorzędne nagrody pierwsze przyznano zespołom Strykowice ze Zwolenia i Korzenie z Łaguszowa. Dwie równorzędne nagrody drugie otrzymały zespoły: Rogowianka z Końskich i Chomentowianki ze Skaryszewa. Trzy równorzędne nagrody trzecie przyznano zespołom: Dolnojasieńczanki z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Gąsawianki z gminy Jastrząb i Zdziechowianki z Szydłowca.

Nagrodę Publiczności otrzymały Sołtyski z Pawłowa. W kategorii kapel pierwsze miejsce otrzymała Kapela Mirosława Rogali z Szydłowca, drugie Kapela Jaśki z Końskich, trzecie - Kapela Iłżecka.

Przyznane również zostały nagrody Burmistrza i Rady Miejskiej za całoroczną popularyzację twórczości Józefa Myszki dla zespołów z gminy Iłża. Otrzymali je: Andrzej Myszka z Kotlarki, Alina Maciejczak z Jasieńca Iłżeckiego Górnego, Józef Pacek z Jasieńca Iłżeckiego Górnego, zespół śpiewaczy Dolnojasieńczanki, zespół śpiewaczy Nowoczesne Koło Gospodyń z Piłatki,Serdzanki z Seredzic,zespół śpiewaczy z Koła Gospodyń Wiejskich w Pakosławiu, z Koła Gospodyń Wiejskich w Starosiedlicach, Kapela Jaskółka z Małomierzyc oraz Kapela Iłżecka. Na koniec dla wszystkich zaśpiewał młody zespół Guzowianki.  

W Pionkach natomiast, piękna pogoda pozwoliła na plenerową realizację V Przeglądu Piosenki Biesiadnej Seniorów. Do udziału zaproszono 18 Klubów Seniora z powiatu radomskiego i zwoleńskiego.

Imprezę rozpoczął uroczystym odtańczeniem poloneza i odśpiewaniem hymnu gospodarz - zespół Kontrast.

Różnorodność prezentowanych przez zespoły form muzycznych nie pozwoliła nudzić się publiczności w piękne letnie popołudnie. Poziom wykonań był bardzo wysoki i porwał do tańca i śpiewu zgromadzoną publiczność. Wszyscy bawili się znakomicie przy popularnych i rytmicznych utworach. Wspaniała impreza, świetna organizacja i atmosfera pozostaną na długo w pamięci jej uczestników.

 • Czas festynów, koncertów, plenerów...
 • Czas festynów, koncertów, plenerów...
 • Czas festynów, koncertów, plenerów...
 • Czas festynów, koncertów, plenerów...
 • Czas festynów, koncertów, plenerów...
 • Czas festynów, koncertów, plenerów...
 • Czas festynów, koncertów, plenerów...

wstecz

Aktualności

 • 2017.08.16

  Kolorowy i słoneczny XXIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej za nami

  Kolorowe stoiska, wesoła muzyka, tańce a do tego piękna pogoda. W niedzielę w Iłży odbył się już 23 Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej.
 • 2017.08.16

  „Inspiracja płynie z tradycji”.

  Już po raz trzeci zapraszamy do udziału w konkursie rodzinnym „Inspiracja płynie z tradycji”. W tym roku organizatorami konkursu są: Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.
 • 2017.08.16

  NASZA S.A. – OSTRZEŻENIE KONSUMENCKIE !!!

  UOKiK ostrzega: Nasza S.A., firma telekomunikacyjna, dzwoni i podszywa się pod twojego operatora. Uważaj: podpisując dokumenty, zmienisz usługodawcę. Zanim to zrobisz, zadzwoń do swojego operatora i zapytaj, czy rzeczywiście ma dla ciebie nową ofertę.

 • 2017.08.14

  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Radomiu ma nowego szefa

  Od 16.08. b.r. funkcję powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Radomiu będzie pełnił Jarosław Domański, który wygrał konkurs na to stanowisko. Zastąpi  Andrzeja Skórnickiego, który odszedł na emeryturę.

   

 • 2017.08.07

  Czas festynów, koncertów, plenerów...

  Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy, którym sprzyjają słoneczne dni i ciepłe wieczory. Tym bardziej, że mieszkańcy powiatu radomskiego nie mogą narzekać na nudę i brak ciekawych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.
 • 2017.07.05

  Uwaga!

  29 czerwca br. rozpoczęły się prace nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2018. Wymienione wyżej podmioty mogą do nich przystąpić wypełniając formularz konsultacyjny pobrany ze strony www.mazovia.pl

 • 2017.07.04

  W Domaniowie "wiosenne" powitanie lata.

  Ulewnym deszczem przywitała organizatorów pogoda w Wólce Domaniowskiej. Deszcz około południa zaczął zanikać, a nad Domaniowem pojawiło się piękne słońce, a nad zalew z godziny na godzinę przybywało coraz więcej plażowiczów.

 • 2017.06.23

  Drodzy uczniowie!

  Świadectwa, które dziś otrzymaliście, to nie tylko arkusz papieru na którym wypisano stopnie, to przede wszystkim ocena Waszej pracy i postawy, jaką prezentowaliście w ciągu całego roku. Jedni z Was są dumni i szczęśliwi z wyników, jakie osiągnęli, inni już wiedzą, że w przyszłości będzie się trzeba bardziej postarać i więcej popracować. W dniu zakończenia roku szkolnego nie musicie jednak o tym myśleć. Zasłużyliście na wypoczynek i pełny relaks. Życzę Wam, aby każdy dzień wakacji był ciekawy, atrakcyjny, a zwłaszcza bezpieczny.

  Życzenia przekazuję również Rodzicom uczniów. Niech osiągane przez Wasze dzieci wyniki w nauce oraz efekty procesu dydaktyczno – wychowawczego będą powodem do dumy i zadowolenia.

  Szczególne podziękowania za trudną i odpowiedzialną pracę oraz za wzorowe wypełnianie ważnej roli w procesie wychowania młodzieży kieruję także do grona pedagogicznego.

                                                                                                                                                                          Starosta Radomski

                                                                                                                                                                         Mirosław Ślifirczyk

 • 2017.06.16

  Na rowerach do Domaniowa

  Gwieździsty Zlot Rowerowy już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowo- rekreacyjnych Powiatu Radomskiego.

 • 2017.06.16

  Rozstrzygnięto VIII edycję konkursu „Historia Multimedialnie”.

  W Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji konkursu historycznego „Historia multimedialnie”.

Kalendarium

«sierpień2017»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Władysława Domagalskiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Władysława Domagalskiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Ogólnopolskie Targi Paptyki 2017