Aktualności 2017

Breadcrumbs

Treść strony

 • Jadą do Grecji

Sukcesy uczniów Zielonego /13.02.2017r./

Jadą do Grecji

W marcu 2017 r. uczniowie z klas o kierunku technik informatyk z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach wezmą udział w zagranicznym stażu zawodowym w Grecji w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w ramach programu Erasmus.

Do Grecji wyjedzie 47.uczniów. Dwudziestu młodych informatyków będzie doskonaliło swoją wiedzę i umiejętności na zajęcia p.n. Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce, a pozostałych 27.uczniów będzie pogłębiać swoją wiedzę z baz danych w ramach projektu Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT.

Projekty realizowane są przy wsparciu Unii Europejskiej. Udział w nich jest bezpłatny.

W okresie ferii zimowych uczniowie odbywają kurs języka angielskiego, przygotowujący ich do wyjazdu, a także zajęcia zapoznające ich z kulturą, zwyczajami i warunkami życia w Grecji.

 

 • Jadą do Grecji 1
 • Jadą do Grecji 2
 • Jadą do Grecji 3
 • Jadą do Grecji 4
 • Jadą do Grecji 5
 • Jadą do Grecji 6
 • Jadą do Grecji 7

Uznanie za animację

W Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się Wielka Gala zorganizowana z okazji ogłoszenia wyników II edycji Konkursu Historycznego „PATRIA NOSTRA”.

Wśród uczestników międzynarodowej uroczystości znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zielone reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Karolina Iwańczyk, Szymon Lisowski i Jakub Samborski oraz opiekun maturzystów, Jacek Malicki – nauczyciel historii.

- Pomimo tego, iż nie zdobyliśmy głównej nagrody, jaką była wycieczka do Brukseli, to jestem zadowolona z udziału w konkursie. Nasza animacja poświęcona bitwie pod Ossowem będzie wyświetlana w dniach 8 – 14 sierpnia 2017 roku na telebimach reklamowych  w Ząbkach w pobliżu Centrum Handlowego M1- pochwaliła się Karolina.

- Udział w tak wyjątkowej uroczystości były dla nas ogromnym przeżyciem - stwierdził Szymon.

- Mogłem poznać znane osobistości ze świata polityki, kultury i mediów oraz zwiedzić Centrum Olimpijskie - podsumował swój pobyt w stolicy Jakub. 

 • Uznanie za animację 1
 • Uznanie za animację 2
 • Uznanie za animację 3

Polała się krew

W Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyła się trzecia w tym roku szkolnym akcji krwiodawstwa. Wzięło w niej udział kilkunastu uczniów Zielonego, byli to głównie tegoroczni maturzyści.

- Systematycznie uczestniczę w akcji oddawania krwi. W ten sposób mogę pomóc uratować komuś życie, a przecież  i ja mogę jej potrzebować - stwierdził Ernest Sekuła z klasy IV FBR.

W akcji uczestniczyli też między innymi Paulina Agaczyńska z klasy IV FBR oraz Daniel Sadowski z klasy  IV IT. Maturzyści podsumowując swój udział w kolejnej wampiriadzie apelowali do swoich rówieśników, aby i oni wykazywali się ofiarnością i poprzez  oddawanie krwi pomagali  ratowaniu  życia.

 • Polała się krew 1
 • Polała się krew 2

wstecz

Aktualności

 • 2017.06.23

  Drodzy uczniowie!

  Świadectwa, które dziś otrzymaliście, to nie tylko arkusz papieru na którym wypisano stopnie, to przede wszystkim ocena Waszej pracy i postawy, jaką prezentowaliście w ciągu całego roku. Jedni z Was są dumni i szczęśliwi z wyników, jakie osiągnęli, inni już wiedzą, że w przyszłości będzie się trzeba bardziej postarać i więcej popracować. W dniu zakończenia roku szkolnego nie musicie jednak o tym myśleć. Zasłużyliście na wypoczynek i pełny relaks. Życzę Wam, aby każdy dzień wakacji był ciekawy, atrakcyjny, a zwłaszcza bezpieczny.

  Życzenia przekazuję również Rodzicom uczniów. Niech osiągane przez Wasze dzieci wyniki w nauce oraz efekty procesu dydaktyczno – wychowawczego będą powodem do dumy i zadowolenia.

  Szczególne podziękowania za trudną i odpowiedzialną pracę oraz za wzorowe wypełnianie ważnej roli w procesie wychowania młodzieży kieruję także do grona pedagogicznego.

                                                                                                                                                                          Starosta Radomski

                                                                                                                                                                         Mirosław Ślifirczyk

 • 2017.06.23

  REGULAMIN

  X MISTRZOSTW MIESZKAŃCÓW ZIEMI RADOMSKIEJ w PIŁCE PLAŻOWEJ

  KOBIET I MĘŻCZYZN o Puchar Starosty Radomskiego

 • 2017.06.16

  Na rowerach do Domaniowa

  Gwieździsty Zlot Rowerowy już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowo- rekreacyjnych Powiatu Radomskiego.

 • 2017.06.16

  Rozstrzygnięto VIII edycję konkursu „Historia Multimedialnie”.

  W Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji konkursu historycznego „Historia multimedialnie”.

 • 2017.06.16

  Rodzinnie na pikniku

  W Nadleśnictwie Kozienice odbył się III Piknik Rodzinny Szkoły Specjalnej funkcjonującej przy Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

 • 2017.06.14

  Nagrodzili najlepszych

  W Pionkowskim Centrum Aktywności Lokalnej odbył się finał VIII edycji Konkursu „Nasza mała ojczyzna – Pionki i powiat radomski” pod patronatem starosty radomskiego Mirosława Ślifirczyka oraz burmistrza miasta Pionki Romualda Zawodnika.
   

 • 2017.06.09

  Kolejny etap konkursów...

  8 czerwca br. odbyły się posiedzenia Komisji Konkursowych do przeprowadzenia konkursów na stanowiska dyrektorów: w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach oraz w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej – Szpital w Iłży.
 • 2017.06.02

  Wiedzą wszystko o uzależnieniach

  Do konkursu wiedzy o szkodliwym działaniu uzależnień wśród dzieci i młodzieży w gminie Jastrzębia przystąpiło 333 uczniów. Do IV etapu konkursu awansowało 48.

 • 2017.06.02

  Sprawdzali swoją sprawność

  Jak co roku, uczniowie klas mundurowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach wzięli udział w letnim obozie kondycyjno-sprawnościowym. Tym razem, wraz z opiekunami: dyrektorem Markiem Gierasińskim oraz Andrzejem Męciwodą, pojechali do Ostródy na II Ogólnopolski Piknik Proobronny Klas Mundurowych.
 • 2017.05.31

  Zarząd z mocnym poparciem

  Zarząd powiatu radomskiego dostał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016. Podczas poniedziałkowej sesji poparcia zarządowi udzieliło 18 radnych.

Kalendarium

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Władysława Domagalskiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Władysława Domagalskiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.