Aktualności 2017

Breadcrumbs

Treść strony

 • Konkurs fotograficzny 2017

Konkurs fotograficzny "Mój powiat w obiektywie" 2017

Rozpoczęła się VI edycja konkursu fotograficznego „Mój powiat w obiektywie” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomiu.

 • XX Przegląd twórczości osób niepełnosprawnych Iłża 2017

Przegląd w świątecznej aurze

To był szczególny wieczór. W iłżeckim Domu Kultury brakowało miejsc, ale ciasnotę wynagrodziła świąteczna, pełna ciepła atmosfera, którą stworzyli uczestnicy XX Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej i Osób Niepełnosprawnych.

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy 2017

Po ozdoby świąteczne do Starostwa

Stało się już tradycją, że m.in. podopieczni placówek pomocy społecznej powiatu radomskiego prezentują rękodzieło świąteczne.

Stanowisko Rady Powiatu w Radomiu

W czwartek 30 listopada podczas sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę w sprawie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych w zakresie proponowanych zmian Kodeksu Wyborczego.

Poniżej prezentujemy treść stanowiska:

Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone dwa badania:

- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej,

- Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Badania realizowane będą w wylosowanych gospodarstwach rolnych.

Więcej informacji na stronie internetowej http://stat.gov.pl/

 • Animator kultury 2017, 1

Animatorzy dla kultury

Przypomnijmy, pomysł zrodził się 9 lat temu. Bardzo szybko zyskał sobie ważne miejsce na kulturalnej mapie powiatu i w samych Pionkach. Finansowe wsparcie obu samorządów i duże zainteresowanie gmin dopełniły reszty….

 • Na scenie zespół Zgraja z Radomia

Ćwierć wieku z Balladą

Po raz 25. odbyły się w Iłży Ogólnopolskie Spotkania z Balladą. Jak podkreślali organizatorzy, tegoroczne Spotkania były szczególne nie tylko ze względu na wspaniałą atmosferę, ale także dlatego, że  po raz ostatni odbyły się w starym budynku Domu Kultury.

Uwaga !!!

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej Nr 3518W relacji Wola Goryńska – Mąkosy Stare - Jedlnia na odcinku w miejscowości Wola Goryńska (Gmina Jastrzębia) w dniach od 16.11. do 17.11.2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane wykonywaniem robót drogowych. Przedmiotowy odcinek zostanie wyłączony z ruchu i zostanie poprowadzony objazd drogami powiatowymi przez miejscowości: Bartodzieje, Jastrzębia, Mąkosy Stare zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu Nr PZD.U.420.2.227.2017 z dnia 30.10.2017 r.

W związku z powyższym PZDP w Radomiu prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych oraz o zwrócenie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

 • Podsumowanie ćwiczeń "RADOMKA 17"

Przygotowani na kryzys

W ramach realizacji obronności powiatu radomskiego za rok 2017 odbyło się szkolenie przedstawicieli urzędów miast i gmin. Spotkanie otworzył starosta radomski Mirosław Ślifirczyk – szef Zarządzania Kryzysowego w powiecie, który przybliżył założenia związane z projektem.

 • Obchody Dnia Niepodległości

Godnie uczciliśmy Dzień Niepodległości

Za nami 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, jak co roku,  w wielu gminach powiatu radomskiego przygotowano bogaty program obchodów.

 • Zalesienia w Powiecie Radomskim

ZALESIENIA W POWIECIE RADOMSKIM

Zainteresowanie mieszkańców powiatu radomskiego zalesieniami od wielu lat jest wciąż żywe. Pod nadzorem Starostwa corocznie przeprowadzane są akcje zalesieniowe obejmujące grunty najsłabsze, tzw. „porolne”, których wykorzystanie w inny sposób stało się nieopłacalne.

 • Sesja Rady Powiatu

Pomagamy w słusznej sprawie

Na poniedziałkowej XVIII sesji Rady Powiatu Radomskiego radni postanowili udzielić pomocy finansowej, dotkniętej nawałnicami gminie Rogowo, znajdującej się w powiecie żnińskim, w województwie kujawsko-pomorskim.

 • Wycieczka uczniów PSP z Młodocina Mniejszego w Starostwie

Uczniowie z Młodocina w Starostwie

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym odwiedzili we wtorek siedzibę Starostwa Powiatowego w Radomiu.

E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego. Więcej informacji o e-Składce znajduje się na stronie www.zus.pl/eskladka

 

Uwaga badanie sadów!

Urząd Statystyczny w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach 7 - 30 listopada 2017 r. w wylosowanych gospodarstwach sadowniczych na terenie całego kraju przeprowadzone będzie obowiązkowe Badanie sadów według gatunków i odmian.

 • Mecz Patronacki Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów

Mecz pełen emocji

Siódma kolejka siatkarskiej Plus Ligi nie okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Na własnej hali podejmowali zespół wicemistrza polski PGE Skrę Bełchatów.

 

UWAGA!!!

Przebudowa drogi powiatowej Nr 3527W relacji Antoniówka - Groszowice - Piotrowice (II Etap) na odcinku między miejscowościami Groszowice i Mysliszewice (Gmina Jedlnia Letnisko).

 

 

 • Wystawa pokonkursowa

Inspiracja płynie z tradycji

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej 27 października o godz. 18.00 na wystawę prac, które zostały złożone w konkursie „Inspiracja płynie z tradycji”. Podczas wystawy zostaną również ogłoszone wyniki konkursu, wręczone nagrody i dyplomy dla zespołów rodzinnych, których prace zostały wyróżnione.

 • Starosta nagrodził dyrektorów

Starosta nagrodził dyrektorów

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w starostwie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych z władzami powiatu radomskiego.

Starosta Mirosław Ślifirczyk przekazał nagrody okolicznościowe, wyrazy szacunku i uznania za wysiłek oraz całoroczną pracę.

- Dziękuję Państwu za poświęcenie w procesie kształcenia i wychowywania młodzieży. Gratuluję bardzo dobrych wyników tegorocznych matur.  Życzę dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywania odpowiedzialnego zawodu, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności – powiedział starosta.

W imieniu kadry głos zabrała dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach Magdalena Wiśniewska.

- Jest nam ogromnie miło słyszeć słowa uznania. Cieszymy się, że nasza  praca zostaje zauważona. Dziękujemy także za pomoc i przychylność ze strony powiatu.

 W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Leszek Margas i naczelnik Wydziału Edukacji Jadwiga Wójtowicz.

Galeria zdjęć

 • Starosta nagrodził dyrektorów,1
 • Starosta nagrodził dyrektorów,2
 • Starosta nagrodził dyrektorów,3
 • Starosta nagrodził dyrektorów,4
 • Dzień seniora w Pionkach

Święto seniorów w Pionkach

Panie i panowie w szykownych strojach wypełnili po brzegi salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor placówki Anna Kostrzewa, która przywitała wszystkich gości i życzyła udanych obchodów tego wyjątkowego święta. Wspomnienia sprzed lat snuły panie  Barbara Gaworek, szefowa miejscowego Klubu Seniora Uniwersytetu III Wieku, i Anna Lipska z MOK – u. Opowiadały ze swadą o początkach Dnia Seniora przed dziewiętnastu laty, o determinacji i staraniach o środki na organizację święta.

Informacja dot. Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej od 1 października 2017 r.

Od  1 października 2017 r. mieszkańcy Powiatu Radomskiego mogą korzystać ze świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w dwóch punktach zlokalizowanych na terenie powiatu:

- w Szpitalu w Pionkach, Pionki, ul. Sienkiewicza 29 w Pionkach, tel. (48) 612-42-09, 500-167-539

     - w Szpitalu w Iłży, Iłża, ul. Dr Anki 4, tel. (48) 385-69-64, 570 550 123, 570 550 901

Ponadto mieszkańcy Powiatu Radomskiego mogą również korzystać ze świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w dwóch punktach zlokalizowanych na terenie Miasta Radomia:

- w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o., (Szpital na Józefowie) Radom, ul. Aleksandrowicza 5, tel. (48) 361-37-85, (48) 361-37-86, 691-044-340

- w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, Radom, ul. Tochtermana 1, tel. (48) 363-30-23

 • Jubileusz iłżeckiej bilbioteki

Biblioteka w Iłży ma 70 lat!

Z tej  okazji odbyło się spotkanie, na którym dyrektor Teresa Niewczas powitała obecnych, przedstawiła rys historyczny placówki, podsumowała dotychczasowy dorobek - także w formie multimedialnej - oraz zaprezentowała ambitne plany na kolejne lata.

Komunikat

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ uruchamia od dnia 29.09.2017 roku (piątek) do dnia 2.10.2017 roku (poniedziałek) specjalne numery telefonów dla pacjentów, pod którymi pracownicy Funduszu będą udzielać informacji na temat miejsc udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Numery dla pacjentów:

•          Warszawa: (22) 279 75 41; (22) 279 79 78;

•          Radom: (48) 670 96 00; 0 601 360 403;

•          Siedlce: (25) 785 12 00; 0 607 575 451; 0 609 796 661;

•          Płock: (24) 352 90 00; 0 782 220 516;

•          Ostrołęka: (29) 753 90 00; 0 605 352 997;

•          Ciechanów: (23) 680 84 22; 0 721 221 1 78;

Pełen spis placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (także w formacie .xls) można znaleźć na stronach mazowieckiego NFZ pod adresem:

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/na-ratunek/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

W najbliższą sobotę, tj. 30 września, zapraszamy do NFZ Mazowsze na Dzień Otwarty, którego tematem przewodnim będzie sieć szpitali oraz nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Bliższe informacje nt. Dnia Otwartego znajdują się pod adresem:

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/dzien-otwarty-w-nfz-mazowsze-przyjdz-i-dowiedz-sie-wiecej-na-temat-tzw-sieci-szpitali,162.html

Remont przejazdu kolejowego

Remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej 3564W Radom – Augustów w miejscowości Kosów (Gmina Kowala).

 

 • zawody pozarnicze 2017

Druhowie jak zwykle w formie

29 drużyn z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu radomskiego wzięło udział w zmaganiach podczas IX Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych OSP oraz VI Powiatowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

 • Ćwiczenia Powiatowo-Obronne Radomka 2017

Gotowi do obrony

W dniach 21-22 września 2017r. na terenie Powiatu Radomskiego odbyło się ćwiczenie Powiatowo-Obronne p.k. „Radomka 17”.

 • Targi Pracy w Radomiu 2017

Mniejsze bezrobocie, więcej miejsc pracy

Przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu kolejne Targi Pracy przyciągnęły setki osób poszukujących zatrudnienia.

Remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej 3564W Radom - Augustów w miejscowości Kosów (Gmina Kowala).

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że firma TRANSKOL Sp. z o.o. Kielce złożyła zawiadomienie o remoncie przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej 3564W Radom - Augustów (Gmina Kowala) w dniach od 22.09. do 26.09.2017 roku. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane wykonywaniem w/w robót. Przejazd kolejowy w miejscowości Kosów zostanie wyłączony z ruchu i zostanie poprowadzony objazd zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu.
W związku z powyższym PZDP w Radomiu prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz o zwrócenie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.
 

 • Ogólnopolski Turniej Judo o puchar Wójta Gminy Kowala

Zdrowa rywalizacja i …. szczytny cel

W PSP w Kowali odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Kowala. Na imprezę, pod patronatem starosty radomskiego Mirosława Ślifirczyka, przyjechało niemal 400 zawodników, z 33 klubów z całej Polski.

 • Dożynki powiatowo - gminne w Chwałowicach

Udane Święto Plonów

Przepiękna pogoda i niezwykły klimat. Tak w skrócie można opisać tegoroczne dożynki powiatowo – gminne, które odbyły się w Iłży, a dokładnie na placu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach.

 • Równać szanse 2017

Równać szanse 2017

Przyjdź na spotkanie!

W imieniu Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA oraz Koalicji dla Młodych - Funduszu Lokalnego Ziemi Białobrzeskiej, serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe, w tym OSP, domy kultury oraz biblioteki na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone Regionalnemu Konkursowi Grantowemu „Równać Szanse”, które odbędzie się 25 września 2017 (wtorek) o godz. 14:30 w siedzibie Koalicji dla Młodych - Funduszu Lokalnego Ziemi Białobrzeskiej, przy ul. Reymonta 11.

UWAGA!!!!!

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej Nr 3545W relacji Wierzbica - Polany - Krzyżanowice na odcinku Wierzbica - Polany (Gmina Wierzbica) w dniach od 11.09 do 17.10.2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane wykonywaniem robót drogowych. Przedmiotowy odcinek zostanie wyłączony z ruchu i zostanie poprowadzony objazd zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu przez miejscowość Kolonia Zalesice.

W związku z powyższym PZDP w Radomiu prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych oraz o zwrócenie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

 • Inauguracja roku w powiecie radomskim

Inauguracja roku szkolnego w powiecie

W szkołach powiatu radomskiego zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018.

 

 • Wieniec z Chomentowa podczas dożynek województwa...
  Wieniec uwity przez Chomentowianki podczas dożynek Województwa Mazowieckiego. Fot: Marcin Rzońca z Urzędu Marszałkowskiego

Najpiękniejszy na Mazowszu

Zespół Ludowy Chomentowianki wykonał najpiękniejszy wieniec na Mazowszu. Taką opinię wydała komisja konkursowa podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego, które w tym roku odbyły się w Sierakowie w powiecie przasnyskim.

 • Otwarcie przeszkola w Wolanowie 2017

Przedszkole na miarę XXI wieku

Od nowego roku szkolnego 167 przedszkolaków może się cieszyć nowym przedszkolem w Wolanowie. To nowoczesna placówka, przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażona m.in. w sale do zajęć z miejscem do zabaw, pomieszczenia sanitarne, sale wielofunkcyjne, stołówkę, szatnie i plac zabaw.

 • Aleksander Socha

Nie żyje Aleksander Socha

W sobotę 26 sierpnia 2017 roku zmarł nagle były Powiatowy Lekarz  Weterynarii w Radomiu Aleksander Rajmund Socha.

W 1973 roku ukończył studia na Wydziale Weterynarii SGGW w Warszawie.   Na początku drogi zawodowej kierował lecznicą dla zwierząt w Jastrzębi.  W latach 1977 – 1992 był dyrektorem Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Zameczku, której dorobek hodowlany był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany medalami. Został odznaczony złotym medalem i nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Zina za wybudowanie infrastruktury i odrestaurowanie zabytkowego pałacyku. Związany także z branżą mięsną. Od 2002 do 2015 roku Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu.

Kochający mąż, ojciec, dziadek, przyjaciel. Otwarty, życzliwy, szanujący ludzi, kochający zwierzęta. Zapalony hodowca gołębi.

Nabożeństwo żałobne odbyło się 30 sierpnia br., urnę z prochami zmarłego pochowano na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu.

Uwaga!!!


Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej Nr 1715W relacji Brzoza - Radom na odcinku Lewaszówka - Mąkosy Stare, Gmina Jastrzębia w dniach od 28.08.2017 do 30.08.2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane wykonywaniem robót polegających na ułożeniu warstwy ścieralnej. Przedmiotowy odcinek zostanie wyłączony z mchu i zostanie poprowadzony objazd zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu PZD.V.420.2.144.2017 z dnia 01.08.2017 r.
W związku z powyższym PZDP w Radomiu prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych oraz o zwrócenie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

 

Deszczowe Targi Papryki w Słowikowie

Ciemne chmury i do tego strugi deszczu nie przeszkodziły mieszkańcom powiatu radomskiego w świętowaniu 18 urodzin „Papryki Przytyckiej”. Z godziny na godzinę widzów przybywało, a popołudniu tłumy fanów ściągnęły na koncerty zespołu Exaited oraz Jagody. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży.    

Wróćmy jednak do początku, do tradycji. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku, sprawowaną przez księdza biskup Henryk Tomasika, ordynariusza diecezji radomskiej. Dalsza część imprezy przeniosła się do Centrum Dystrybucji w Słowikowie, gdzie gości powitali organizatorzy: starosta radomski Mirosława Ślifirczyka i wójt gminy Przytyk Dariusz Wołczyński. Patronem honorowym XVIII Ogólnopolskich Targów Papryki w Słowikowie był Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 1
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 2
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 3
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 4
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 5

Konkurs na „Najładniejsze stoisko z papryką” wygrali Monika i Łukasz Mnich z Wygnanowa. Drugie miejsce zajął Mariusz Pająk z Wrzeszczowa, a trzecie Maria Janowska z Podgajka. Wyróżnienia otrzymali Bernadeta Fokt z Jagodna i Aneta Grela z Wrzeszczowa. Dyplomy i nagrody wręczali m.in. poseł Robert Mordak, starosta Mirosław Ślifirczyk, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Wlazło oraz wójt Dariusz Wołczyński.

 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 6
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 7
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 8
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 9
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 10
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 11
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 12

Medal Zasłużony dla Rolnictwa z rąk dyrektora Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztofa Murawskiego odebrali: Henryk Kozik  oraz Sławomir Węgliński. Natomiast Medal Zasłużony dla Powiatu Radomskiego otrzymał Sylwester Podymniak.

Kolejne odznaczenia „Zasłużony dla Gminy" otrzymali Radosław Piotrowski i Młodzieżowa Orkiestra Dęta MODERATO z Przytyka, która od lat występami uświetnia paprykowe święto.

 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 13
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 14
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 15
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 16
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 17
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 18

Po części oficjalnej, na scenie zawitał DJ Miki z programem dla dzieci, a potrawy z papryką w roli głównej dla publiczności przyrządzali zwycięzca 4. edycji Hell’s Kitchen – Piekielna kuchnia, Damian Marchlewicz oraz finalistka 4 edycji MasterChefa, Klaudia Budny. Nie ma wątpliwości, że zwyczajowe leczo i sałatka z grillowaną papryką zadowoliły nawet najbardziej wysublimowane podniebienia.

 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 19
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 20
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 21
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 22
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 23

Jeśli już o potrawach mowa, to trzeba przypomnieć, że Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki,  co roku organizuje konkurs „Na najlepszą potrawę regionalną z papryki”, a jego rozstrzygniecie odbyło się właśnie podczas targów papryki. Oto wyniki: Laur LGD Razem dla Radomki za Ognistą zupę z papryką i wyróżnienie za Zawijańce w sosie paprykowym otrzymała Anna Drabik. Kolejny Laur za Kaszę jaglaną z papryką i wyróżnienie za Ciasto francuskie z papryką powędrowały do Małgorzaty Bączek. Trzecim laurem za Warkocz paprykowy nagrodzono Kamilę Kawińską.

Paprykowe popołudnie wypełniły występy niezawodnego kabaretu Koń Polski, energetycznego zespołu Exaitet oraz radomskiej gwiazdy disco polo Jagody. Na zakończenie na scenie pojawił się wyczekiwany przez publiczność, wykonawca takich hitów jak: „O Pani!” czy „Pod wiatr” Grzegorz Hyży. Nie zabrakło również pokazu sztucznych ogni, który rozświetlił niebo nad Słowikowem.

Relacje z imprezy można przeczytać i obejrzeć galerię zdjęć na stronach internetowych naszych patronów medialnych: Radomskiej Grupy Mediowej, Telewizji Dami, Zebrra TV, Echa Dnia, Tygodnika Radomskiego w gminach i powiatach, Radia Plus Radom, portalu radomnews.pl, Głosu Radomskiego,: Radia Rekord, portalu cozadzien.pl, tygodnika 7 dni oraz kwartalnika Nasz Powiat Radomski, który ukaże się pod koniec września.  

 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 23
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 24
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 25
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 26
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 27
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 28
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 29
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 30
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 31
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 32
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 33
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 34
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 35
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 38
 • XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki fot. 39

Kolorowy i słoneczny XXIII Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej za nami

Kolorowe stoiska, wesoła muzyka, tańce a do tego piękna pogoda. W niedzielę w Iłży odbył się już 23 Iłżecki Jarmark Sztuki Ludowej. Imprezę otworzył zastępca burmistrza Marek Łuszczek, a poprowadził ją Sławomir Kurek. Oprawą muzyczną były występy lokalnych kapel i zespołów, które bawiły widzów przez całe popołudnie.

Na tegorocznym Jarmarku mogliśmy zobaczyć 70 stoisk twórców wielu dziedzin rękodzielniczych  m. in. garncarzy, tkaczkę, lalkarkę , kowala, rzeźbiarzy, wikliniarzy, malarzy, hafciarki i koronczarki. Nie zabrakło innych, bardziej współczesnych wyrobów, takich jak biżuteria, patchworki, decoupage. Oprócz twórców z regionu radomskiego, mogliśmy spotkać gości z sąsiednich województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego i podkarpackiego. Twórcy wzięli udział w konkursie na wyrób prac ze swojej dziedziny. W tym roku tematem przewodnim był motyw kwiatowy oraz Matki Boskiej Zielnej. Nagrody ufundował Urząd Marszałkowski w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Radomiu i Gmina Iłża.

Odwiedzający tego dnia iłżecki MGOSiR mogli zobaczyć artystów przy pracy lub nawet spróbować własnych sił w danej sztuce. Można było obejrzeć i kupić wyroby gliniane: garnki ,koguciki, dwojaki, dzbany i kubki, podziwiać wykonanie misternych haftów, koronek, rzeźby obrazy, wyroby  z gliny i wikliny, kowala przy swojej pracy oraz ozdobne tkaniny i cudeńka z pereł i innych materiałów. Stoiska z wypiekami i żywnością prezentowały także Koła Gospodyń Wiejskich.

Po rozdaniu nagród na scenie amfiteatru zagościły wokalistki z Zamościa, które bawiły publiczność w Programie pt. „Gdzie diabeł nie może..”, a następnie grupa artystyczna  DISCO-POLOT-DISCO ODLOT zaprezentowała największe hity disco polo, przy których publiczność bawiła się do późnych godzin wieczornych. Imprezie towarzyszył kiermasz wydawnictw regionalnych zorganizowany przez iłżecką bibliotekę.

 • Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży 2017
 • Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży 2017
 • Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży 2017
 • Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży 2017
 • Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży 2017
 • Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży 2017

NASZA S.A. – OSTRZEŻENIE KONSUMENCKIE !!!

NASZA S.A. – OSTRZEŻENIE KONSUMENCKIE

 • UOKiK ostrzega: Nasza S.A., firma telekomunikacyjna, dzwoni i podszywa się pod twojego operatora.
 • Uważaj: podpisując dokumenty, zmienisz usługodawcę.
 • Zanim to zrobisz, zadzwoń do swojego operatora i zapytaj, czy rzeczywiście ma dla ciebie nową ofertę.

[Warszawa, 8 sierpnia 2017 r.] Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko Nasza S.A. – operatorowi telekomunikacyjnemu i ostrzega konsumentów: Nasza S.A. wprowadza w błąd. Praktyki spółki mogą powodować znaczne straty finansowe i niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów. To kolejne ostrzeżenie konsumenckie UOKiK.

– Otrzymujemy bardzo dużo skarg na nieuczciwych przedsiębiorców, którzy wykorzystują zaufanie seniorów, na ich pytania odpowiadają szybko i niewyraźnie. Apelujemy: jeżeli dzwoni do ciebie konsulat i twierdzi, że jest z telekomunikacji i ma tańszy abonament, prąd, czy gaz – zapisz szczegóły oferty i odłóż słuchawkę. Nie podawaj swoich danych. Zadzwoń do swojego operatora, sprzedawcy prądu lub gazu i zapytaj, czy rzeczywiście ma dla ciebie lepszą ofertę – mówi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Konsumencie, uważaj:

 • Przedstawiciele Nasza S.A zazwyczaj dzwonią do osób w podeszłym wieku i podają się za dotychczasowego operatora.
 • Proponują obniżenie abonamentu za telefon i nielimitowane rozmowy, które w rzeczywistości możesz mieć za dodatkową opłatą. Dodatkowo zapłacisz też za wykaz połączeń, wyświetlanie numeru, ubezpieczenie zapłaty na wypadek śmierci -nawet bez twojej zgody.
 • Na umowie nie ma logo spółki, jej nazwa i dane są napisane małą czcionką, wyraźnie zaznaczona jest natomiast nazwa twojego operatora.
 • Konsumenci zazwyczaj dowiadują się, że zmienili operatora po upływie 14 dni, w których mogą bezpłatnie odstąpić od umowy. Kara, którą pobiera Nasza S.A. za rozwiązanie umowy, wynosi od około 500 zł do około 1500 zł.

To kolejne ostrzeżenie konsumenckie UOKiK Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, urząd wydaje ostrzeżenie, gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki. Ostrzeżenia są zamieszczane na stronie internetowej Urzędu.

Ponadto postępowanie dotyczące Nasza S.A. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Porady dla konsumentów

Jeżeli zawarłeś umowę i zostałeś wprowadzony w błąd, skontaktuj się z rzecznikiem konsumentów w miejscu swojego zamieszkania, organizacją konsumencką lub prawnikiem. Rzecznicy udzielają bezpłatnych porad prawnych. Możesz też zadzwonić na infolinię konsumencką: 801 440 220 lub 22 290 89 16 (opłata wg stawek operatora). Jeżeli zostałeś wprowadzony w błąd, złóż reklamację. Gdy nie zostanie ona uwzględniona, możesz wnieść do sądu pozew o stwierdzenie nieważności umowy. Bezpłatnej pomocy prawnej w tym zakresie udzielają rzecznicy konsumentów i organizacje konsumenckie.

Pamiętaj: wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej nie jest tym samym co nakaz zapłaty wydany przez sąd. Firma windykacyjna nie ma prawa podejmować czynności egzekucyjnych, nie może też zastraszać konsumentów.

Jeżeli otrzymałeś nakaz do zapłaty z sądu, złóż odpowiednią odpowiedź na pozew w terminie 14 dni (najczęściej jest to sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym). Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, skontaktuj się z rzecznikiem konsumentów w miejscu twojego zamieszkania.

Dodatkowe informacje dla mediów:

Biuro Prasowe UOKiK 
Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
Tel. 695 902 088
E-mail: biuroprasowe@uokik.gov.pl

Twitter: @UOKiKgovPL

 • Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Radomiu ma nowego szefa

Od 16.08. b.r. funkcję powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Radomiu będzie pełnił Jarosław Domański, który wygrał konkurs na to stanowisko. Zastąpi  Andrzeja Skórnickiego, który odszedł na emeryturę.

 • Czas festynów, koncertów i plenerów

Czas festynów, koncertów, plenerów...

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy, którym sprzyjają słoneczne dni i ciepłe wieczory. Tym bardziej, że mieszkańcy powiatu radomskiego nie mogą narzekać na nudę i brak ciekawych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Uwaga!

29 czerwca br. rozpoczęły się prace nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2018. Wymienione wyżej podmioty mogą do nich przystąpić wypełniając formularz konsultacyjny pobrany ze strony www.mazovia.pl

 

 • Festyn "Powiatanie Lata 2017" w Domaniowie

W Domaniowie "wiosenne" powitanie lata.

Ulewnym deszczem przywitała organizatorów pogoda w Wólce Domaniowskiej. Deszcz około południa zaczął zanikać, a nad Domaniowem pojawiło się piękne słońce, a nad zalew z godziny na godzinę przybywało coraz więcej plażowiczów.

 • koniec roku szkolnego

Drodzy uczniowie!

Świadectwa, które dziś otrzymaliście, to nie tylko arkusz papieru na którym wypisano stopnie, to przede wszystkim ocena Waszej pracy i postawy, jaką prezentowaliście w ciągu całego roku. Jedni z Was są dumni i szczęśliwi z wyników, jakie osiągnęli, inni już wiedzą, że w przyszłości będzie się trzeba bardziej postarać i więcej popracować.  W dniu zakończenia roku szkolnego nie musicie jednak o tym myśleć. Zasłużyliście na wypoczynek i pełny relaks. Życzę Wam, aby każdy dzień wakacji był ciekawy, atrakcyjny, a zwłaszcza bezpieczny.

Życzenia przekazuję również Rodzicom uczniów. Niech osiągane przez Wasze dzieci wyniki w nauce oraz efekty procesu dydaktyczno – wychowawczego będą powodem do dumy i zadowolenia.

Szczególne podziękowania za trudną i odpowiedzialną pracę oraz za wzorowe wypełnianie ważnej roli w procesie wychowania młodzieży kieruję także do grona pedagogicznego.

                                                                                                                                                                                  Starosta Radomski

                                                                                                                                                                                  Mirosław Ślifirczyk

 • XIV Rowerowy Zlot Gwieździsty

Na rowerach do Domaniowa

Gwieździsty Zlot Rowerowy już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowo- rekreacyjnych Powiatu Radomskiego.

 • Rostrzygnięcie VIII edycji konkursu „Historia...

Rozstrzygnięto VIII edycję konkursu „Historia Multimedialnie”.

W Międzypowiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji konkursu historycznego „Historia multimedialnie”.

 • Rodzinnie na pikniku

Rodzinnie na pikniku

W Nadleśnictwie Kozienice odbył się III Piknik Rodzinny Szkoły Specjalnej funkcjonującej przy Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

 • VIII Konkurs Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski

Nagrodzili najlepszych

W Pionkowskim Centrum Aktywności Lokalnej odbył się finał VIII edycji Konkursu „Nasza mała ojczyzna – Pionki i powiat radomski” pod patronatem starosty radomskiego Mirosława Ślifirczyka oraz burmistrza miasta Pionki Romualda Zawodnika.

Kolejny etap konkursów...

8 czerwca br. odbyły się posiedzenia Komisji Konkursowych do przeprowadzenia konkursów na stanowiska dyrektorów: w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach oraz w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej – Szpital w Iłży.

 • Obóz sprawnościowy w Ostródzie 2017

Sprawdzali swoją sprawność

Jak co roku, uczniowie klas mundurowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach wzięli udział w letnim obozie kondycyjno-sprawnościowym. Tym razem, wraz z opiekunami: dyrektorem Markiem Gierasińskim oraz Andrzejem Męciwodą, pojechali do  Ostródy na  II Ogólnopolski Piknik Proobronny Klas Mundurowych.

 • Laureaci konkursu plastycznego 2017

Nagrodzeni w konkursie plastycznym

Bezpiecznie na wsi  to podstawa–środki chemiczne to nie zabawa – to hasło siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego podsumowanie odbyło się w Placówce Terenowej KRUS w Radomiu .

Konkurs promuje pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzuje wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej lat 16 – powiedziała kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radomiu Monika Pachniewska.

W tegorocznej edycji wzięło udział 38 szkół podstawowych. Spośród 326 nadesłanych prac, jury wyłoniło zwycięzców. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III oraz IV-VI.

W młodszej grupie I miejsce zdobył Oskar Banasiak z PSP w Makowie. Drugie miejsce przyznano Jakubowi  Drabikowi z PSP w Mniszku, trzecie zdobyła Aleksandra Kiepiela z PSP w Jedlińsku. Wyróżnienia zdobyli: Karol Wojciechowski z PSP w Woli Lipienieckiej, Cezary Cielniak z PSP w Wierzchowinach, Miłosz Brzeźniak z PSP w Mniszku, Oliwia Słomczyńska z PSP w Chomentowie Puszcz, Kacper Prasek z PSP w Mazowszanach, Ilona Pacocha z PSP w Zakrzewie oraz Weronika Morawska z  PSP w Jedlińsku.

Wśród uczniów  klas 4-6 trzy pierwsze miejsca otrzymali odpowiednio Wiktoria Bukalska  z PSP w Kłonówku Kolonii, Wiktoria Pardela z PSP w Chomentowie Puszcz, Karolina Białecka z PSP w Zakrzewie. Komisja konkursowa wyróżniła: Jakuba Kozłowskiego z PSP w Woli Taczowskiej, Kamila Kozerę z PSP w Zakrzewie, Magdalenę Bratos z PSP we Wrzeszczowie, Natalię Kozerę z PSP w Seredzicach, Sandrę Kuc z PSP w Pakosławiu oraz Dawida Smagowskiego z PSP we Wrzosie.

Uczestnicy wykazali się wiedzą, pomysłowością i różnorodnymi technikami przekazu. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez starostę radomskiego Mirosława Ślifirczyka, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy.

 • Konkurs o szkodliwym działaniu uzależnień wśród dzieci i...

Wiedzą wszystko o uzależnieniach

Do konkursu wiedzy o szkodliwym działaniu uzależnień wśród dzieci i młodzieży w gminie Jastrzębia przystąpiło 333 uczniów. Do IV etapu konkursu awansowało 48.

 • Zarząd z mocnym poparciem

Zarząd z mocnym poparciem

Zarząd powiatu radomskiego dostał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016. Podczas poniedziałkowej sesji poparcia zarządowi udzieliło 18 radnych.

 • XXXI Dni Leśmianowskie

Leśmian wiecznie żywy

Za nami XXXI Dni Leśmianowskie. Podczas trzech dni festiwalu mieliśmy okazję obserwować występy zespołów poezji śpiewanej, grup teatralnych oraz podziwiać prace artystów plastyków, którzy licznie przybyli na Iłżeckie obchody.

 • Finał konkursu o uzaleznianiach - Gózd 2017

Młodzież nieuzależniona

W Zespole Szkół w Goździe odbył się finał powiatowo - gminnego konkursu wiedzy  o szkodliwym  działaniu narkotyków,  alkoholu, nikotyny,  tzw. „dopalaczy”  oraz  o  niebezpieczeństwie wirusa  HIV  i  choroby  AIDS  wśród  młodzieży.

 • Targi Pracy w Pionkach 2017

Targi z dobrymi efektami

Grupa  bezrobotnych, głównie z miasta i gminy Pionki, i ponad 500 ofert, prawie ze wszystkich sektorów gospodarki… Można więc było porozmawiać lub umówić się na rozmowę z przedstawicielami 34 pracodawców, którzy te propozycje przygotowali. I, trzeba przyznać, szukający propozycji zatrudnienia – a było ich na kolejnych Targach Pracy w Pionkach co najmniej kilkuset – skwapliwie z tej możliwości korzystali. Stąd, kolejki do niektórych stanowisk były szczególnie długie. Oferty pracy zaprezentowali m.in.: Soudal, PPUH Trak, Iron Mountain, Straż Miejska w Warszawie, Bato, Polmedica24 Care, ITS Science czy Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach.

 • Laureatki konkursu, z prawej Iza Ogonek

Iza Ogonek, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach wie wszystko o Senacie RP . Udowodniła to zwyciężając w konkursie „Postaw na Senat”. W pierwszej szóstce laureatów znalazły się także Sandra Dudek  i  Emilia Siwierska z klasy I lo.

Galeria zdjęć

 • konkurs Postaw na Senat
 • Fot. Iza Ogonek z prawej
 • Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w...

Mistrzostwa z sukcesami

Pięć tytułów mistrza Polski kickboxingu, w tym podwójny Patryka Banaszka, tytuł najlepszego seniora dla Michała Borkowskiego i tytuł najlepszego kadeta starszego w formule pointfighting dla Jakuba Grzywacza to najnowsze wspaniałe osiągnięcia zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

 • „Słowo i piosenka”.

Słowo i piosenka w Iłży

Jak co roku, w iłżeckim domu kultury odbył się festiwal artystyczny dla dzieci i młodzieży „Słowo i piosenka”.

 • Dzień otwarty w Chwałowicach

Dzień otwarty w Chwałowicach

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbył się dzień otwarty.

 • zawody

Sprawni jak żołnierze 2017

40. jubileuszowe powiatowe zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze-2017”odbyły się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach.

 • I miejsce Wiktoria BUKALSKA, PSP Kłonówek Kolonia
  I miejsce Wiktoria BUKALSKA, PSP Kłonówek Kolonia

Wybrano najlepsze prace

Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa! - pod takim hasłem odbył się powiatowy etap VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Spośród 329 prac wyłoniono zwycięzców.

 • Obczody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Deszczowe obchody 3 Maja

Jak co roku, mieszkańcy powiatu radomskiego uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • Turniej wiedzy o powiecie radomskim - finał 2017 r.

Znają powiat od podszewki

Wielkie emocje towarzyszyły finalistom Turnieju Wiedzy o Powiecie Radomskim, który odbył się w Publicznym Gimnazjum Gminnym w Iłży.

 • Festiwal Czarnego Krążka

Czarny Krążek wraca do łask

Po raz drugi w Centrum Aktywności Lokalnej  w Pionkach odbył się Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka. W eliminacjach zaprezentowali się wykonawcy w 4 kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

 • Konkurs recytatorski, fot.1

W lirycznym nastroju

Miłośnicy poezji z regionu radomskiego licznie przybyli na eliminacje rejonowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego i 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które odbyły się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Kiermasz Wielkanocny 2017 r.

Wielkanocny kiermasz za nami

Po raz kolejny w starostwie odbył się wielkanocny kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach, w Młodocinie Większym, w Jedlance Starej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance.

 • Otwarcie drogi Sucha - Męciszów

Nowa droga z Suchej do Męciszowa

Kierowcy już mogą jeździć drogą powiatową Sucha - Męciszów. Przebudowa obejmowała nałożenie nowej nawierzchni asfaltowej, poszerzenie jezdni, budowę chodników i zatoki autobusowej oraz odwodnienie.

 • Badania na ostoporoze

Profilaktyka ważna sprawa

Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy zawitało do Starostwa Powiatowego w Radomiu. Badaniu poddało się 42 pracowników urzędu.

 • eliminacje do 50 turnieju wiedzy pożarniczej 2017
  eliminacje do 50 turnieju wiedzy pożarniczej 2017

Medal dla seniora, nagrody dla młodzieży

W Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko odbyły się eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów i młodzieży z terenu powiatu radomskiego oraz Radomia.

 • Sesja Rady Powiatu 30.03.2017r.

NIE dla połączenia szpitali

Po gorącej dyskusji, trwającej prawie 6 godzin, radni Powiatu Radomskiego zdecydowali, że  szpitale w Pionkach i Iłży nie będą połączone w jedną placówkę medyczną. W głosowaniu imiennym, przy obecności 27 radnych,14 było przeciw, a 13 za propozycją Zarządu Powiatu.

 • XXIV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo

Udane Mistrzostwa Taekwondo

8 tytułów mistrza Polski wywalczyli  zawodnicy pionkowskiego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w XXIV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo, które odbyły się w miniony weekend w Krakowie.

 • Szkolenie z zarządzania kryzysowego

Przygotowani na zagrożenia

Ćwiczenia powiatowo-obronne powiatu radomskiego, ostrzeganie ludności przed zagrożeniami, walka z przestępczością gospodarczą czy stopnie alarmowe to główne tematy szkolenia z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego przedstawicieli  urzędów miast i gmin.

 • statuetka perła powiatu

Perła Powiatu na szóstkę

W miniony piątek już po raz szósty statuetkami „Perły Powiatu”  zostali uhonorowani najlepsi przedsiębiorcy oraz rolnicy z terenu powiatu radomskiego.

Podczas uroczystej Gali w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu rozstrzygnięto Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego  „Perła Powiatu”.

 • Judo Kowala - zawody
  Judo Kowala - zawody

Sukcesy judoków z Kowali

Zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Judo Kowala pojechali do Gmunden w Austrii na podbój europejskich mat. Wystartowali w  zaliczanym do rankingu do European Judo Union turnieju Austrian Cup 2017.

 • Stypendia starosty, 1

Stypendia starosty wręczone

38 najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia starosty radomskiego.

Wyróżnienia przyznawane są raz w semestrze uczniom szkół podległych powiatowi za najlepsze osiągnięcia w nauce i bardzo dobre wyniki sportowe.

 • Kusaki 2017 r.

Kat wykonał wyrok

W Jedlińsku ścięto Śmierć. Wcześniej jednak, jak co roku, uformował się pochód przebierańców. Na jego czele szedł Rak, symbol Jedlińska. Zaraz za nim strażacka orkiestra dęta i historyczne postacie: Kat, Wójt Pardoła, który w samo południe przejął klucze do miasta z rąk wójta Wojciecha Walczaka, Burmistrz, Mieszczanie, Policjant, Młoda Para, dalej Diabły, Niedźwiedź, Cyganka, Kominiarz.

Zarząd Powiatu Radomskiego zajął stanowisko w sprawie restrukturyzacji szpitali w Iłży i Pionkach. Oto jego treść:

Radom, 6 lutego 2017 r.

Stanowisko Zarządu Powiatu Radomskiego w sprawie restrukturyzacji szpitali

Zarząd Powiatu Radomskiego analizując program restrukturyzacyjny, opracowany przez Med-Consulting Andrzej Krupa, dotyczący Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach i Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej – Szpital w Iłży, uznał za zasadną propozycję, zawartą w w/w programie, połączenia obydwu podmiotów leczniczych w jeden z utrzymaniem świadczeń w dwóch lokalizacjach.

 • Bezpieczne Gospodarswo Rolne 2017

Uwaga konkursy!!! /23.02.2017 r./

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła dwa konkursy. Pierwszy to XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego w celu promocji zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS.Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

 • Jadą do Grecji

Sukcesy uczniów Zielonego /13.02.2017r./

W marcu 2017 r. uczniowie z klas o kierunku technik informatyk z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach wezmą udział w zagranicznym stażu zawodowym w Grecji w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w ramach programu Erasmus.

 • Wojsko wzywa 2017

Wojsko wzywa /09.02.2017 r./

Rozpoczęła się kolejna, coroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie radomskim. Podlegają jej mężczyźni  urodzeni  w 1998 r. oraz w latach 1993-1997, nieposiadający  kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także  urodzeni w latach 1996-1997, uznani przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej.

 

 • VIII Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego 2017

VIII Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego /27.01.2017 r./

Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu wypełniła się po brzegi młodymi sportowcami i ich rodzicami, działaczami, władzami samorządowymi oraz nimi – gwiazdami sportu, wśród których największą i to nie tylko z uwagi na posturę był dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Tomasz Majewski.

 • Dzielnicowy roku 2017r.

Najlepsi dzielnicowi /24.01.2017 r./

Starszy sierżant Łukasz Adamczyk z Komisariatu Policji III w Radomiu zdobył pierwsze miejsce w VIII edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016" organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Radomiu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Radomiu.

 • spotkanie z dziennikarzami

Dziennikarskie warsztaty w starostwie /19.01.2017 r./

Czym zajmuje się samorząd Powiatu Radomskiego? Czy na sesji Rady Powiatu można znaleźć ciekawy temat na artykuł? Z kim przeprowadzić wywiad? Kto najlepiej odpowie na pytanie skierowane do urzędu?, Jakie zadania ma rzecznik prasowy? Na te i wiele innych pytań odpowiadał starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, który spotkał się  ze studentami I roku dziennikarstwa Uniwersytetu Technologiczno  – Humanistycznego  w Radomiu.

 • WOŚP

Rekordowa kwesta /15.01.2017 r./

Powiat Radomski Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierał od początku swojego istnienia, dlatego i w tym roku nie mogło być inaczej. Zestawy promocyjne powiatu, tym razem powędrowały do sztabów w Jedlni-Letnisko i Iłży.

Aktualności

 • 2017.12.08

  Konkurs fotograficzny "Mój powiat w obiektywie" 2017

  Rozpoczęła się VI edycja konkursu fotograficznego „Mój powiat w obiektywie” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomiu.

 • 2017.12.11

  Przegląd w świątecznej aurze

  To był szczególny wieczór. W iłżeckim Domu Kultury brakowało miejsc, ale ciasnotę wynagrodziła świąteczna, pełna ciepła atmosfera, którą stworzyli uczestnicy XX Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej i Osób Niepełnosprawnych.

 • 2017.12.06

  Po ozdoby świąteczne do Starostwa

  Stało się już tradycją, że m.in. podopieczni placówek pomocy społecznej powiatu radomskiego prezentują rękodzieło świąteczne.

 • 2017.12.05

  Stanowisko Rady Powiatu w Radomiu

  W czwartek 30 listopada podczas sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę w sprawie w sprawie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych w zakresie proponowanych zmian Kodeksu Wyborczego.

  Poniżej prezentujemy treść stanowiska:
 • 2017.11.29

  Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone dwa badania:

  - Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej,

  - Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

  Badania realizowane będą w wylosowanych gospodarstwach rolnych. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.stat.gov.pl.

 • 2017.11.28

  Animatorzy dla kultury

  Przypomnijmy, pomysł zrodził się 9 lat temu. Bardzo szybko zyskał sobie ważne miejsce na kulturalnej mapie powiatu i w samych Pionkach. Finansowe wsparcie obu samorządów i duże zainteresowanie gmin dopełniły reszty….

 • 2017.11.21

  Ćwierć wieku z Balladą

  Po raz 25. odbyły się w Iłży Ogólnopolskie Spotkania z Balladą. Jak podkreślali organizatorzy, tegoroczne Spotkania były szczególne nie tylko ze względu na wspaniałą atmosferę, ale także dlatego, że po raz ostatni odbyły się w starym budynku Domu Kultury.
 • 2017.11.15

  Przygotowani na kryzys

  W ramach realizacji obronności powiatu radomskiego za rok 2017 odbyło się szkolenie przedstawicieli urzędów miast i gmin. Spotkanie otworzył starosta radomski Mirosław Ślifirczyk – szef Zarządzania Kryzysowego w powiecie, który przybliżył założenia związane z projektem.

 • 2017.11.14

  Uwaga !!!

  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej Nr 3518W relacji Wola Goryńska – Mąkosy Stare - Jedlnia na odcinku w miejscowości Wola Goryńska (Gmina Jastrzębia) w dniach od 16.11. do 17.11.2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym związane wykonywaniem robót drogowych. Przedmiotowy odcinek zostanie wyłączony z ruchu i zostanie poprowadzony objazd drogami powiatowymi przez miejscowości: Bartodzieje, Jastrzębia, Mąkosy Stare zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu Nr PZD.U.420.2.227.2017 z dnia 30.10.2017 r.

  W związku z powyższym PZDP w Radomiu prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych oraz o zwrócenie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

 • 2017.11.11

  Godnie uczciliśmy Dzień Niepodległości

  Za nami 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, jak co roku,  w wielu gminach powiatu radomskiego przygotowano bogaty program obchodów.

Kalendarium

«grudzień2017»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Uwaga!

Od dnia 1 stycznia 2017 r. przy dokonywaniu zakupu/sprzedaży towarów i usług, wystawianiu bądź otrzymywaniu faktur obowiązują nowe dane:

 


Nabywca: Powiat Radomski

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

NIP: 948-26-04-208
REGON: 670223110

Odbiorca: Starostwo Powiatowe w Radomiu

ul. Tadeusza Mazowieckiego 7, 26-600 Radom

Numery telefonów centrali:

tel. (48) 365 58 01
fax (48) 365 58 07

Godziny urzędowania:
pn: 7.30 - 16.00
wt - cz: 7.30 - 15.30
pt: 7.30 - 15.00

skrzynki pocztowe:
promocja@radompowiat.pl
powiat@radompowiat.pl


 Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /spradom/skrytka


Konta bankowe 

opłata za użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa

52 1050 1793 1000 0090 3054 1636

 

dochody własne powiatu (opłata komunikacyjna, geodezyjna, karta wędkarska)

44 1050 1793 1000 0090 3054 1586

 

opłata skarbowa za czynności urzędowe

52 1240 3259 1111 0010 1340 6544

 

 


Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.